Unenõustamise tagasiside

Miks ma teen seda, mida ma teen…

Siin on mõned toredad kommentaarid emadelt, kellele olen unenõustamist pakkunud. Kuna mu suhtluskeeleks on nii inglise kui eesti keel, siis jagan unenõustamise tagasisidet mõlemas keeles.

Rating: 5 out of 5.

Kui jätta välja see, kas sain oma murele lahenduse (jah, sain! 🙂 ), siis tahan enim rõhuda kahele aspektile, mis mulle Livia nõustamise juures meeldib:

1) ka kõige väiksema nõustamisteenuse puhul pühendab ta mõnest teisest nõustajast rohkem aega ja vaeva teada saamaks, kes sa oled, millised on sinu mured, kuidas nendele lahendust otsida ja teeb hiljem põhjaliku järelkõne

2) suhtlusviis, mis paneb tundma, nagu sa räägiksid sõbrannaga, mitte teenusepakkujaga. Livia on nii sõbralik ja soe ning tekitab tunde, et saad talle kõike usaldada ja südamelt ära rääkida. Nii tulevad ka nõuanded ja suunised justkui muu jutu käigus ühise arutluse tulemusena ega ole justkui sunnitud, vaid loomulik asjade käik. 

Kindlasti soovitan asjakohaste muredega Livia poole pöörduda. Teen seda kindlasti vajadusel ka ise uuesti!

Anonüümseks soovinud jääda klient

Rating: 5 out of 5.

“Pöördusin Livia poole kui mu poeg oli 7-kuune. Olin selleks ajaks juba mõned kuud hädas olnud lapse öise unerütmiga. Beebi ärkas tihti ja uinus ainult tissi otsas. Unetsüklid olid päris pisikesed ja ma olin juba täitsa väsinud.
Päris palju tuttavaid olid kasutanud lastega unekooli – pannes lapse voodisse, lastes tal veidi nutta ja siis rahustada, siis uuesti voodisse ja uuesti rahustada. Tundsin, et see ei ole päris mulle ja ise ei osanud ka midagi ette võtta. Seega pöördusingi Livia poole. Ta lasi mul täita põhjaliku küsimustiku lapse harjumuste ja päevaplaani kohta, uuris lapse toitumise ja söögiharjumuste kohta ning ka kuidas oleks minu nägemus lapse unerütmist.
Küsimustik saadetud, võttis Livia minuga ühendust, täpsustas mõnda asja ja luba minuga uuesti ühendust võtta.
Sain paari päeva jooksul juba taas temalt vastuse soovitustega. Tore oligi see, et kõigepealt selgitas ta lahti lapse une tema arengu seisukohalt. Palju peaks sellises vanuses laps magama ning millised võiksid olla tema uned. Seejärel esitas ta mulle mitu varianti, kuidas nüüd saaksin oma lapse unerütmi muuta. Variandid olidki erinevad, et saaksin valida leebema, veidi vähem leebemate vahel.
Mina muutsin lapse päevased uned lühemaks ning jätsin õhtuse ärkveloleku pikemaks ning saimegi öise une paremaks. Vahel piisab vaid vähesest. Vahel polegi vaja muud kui kinnitust, et teed kõike õigesti. Livia pakub seda kõike, tuge, lohutust, selgitusi ja soovitusi.

Aitäh Sulle, Livia!

Jaanika
Kolme lapse ema

Rating: 5 out of 5.

Sain Livialt nõu 3a lapse lõunauinakute teemal. Lõunaunne panemine võttis tund aega ja tekitas liigset stressi. Nõustamisel sain infot, mis on lapsele eakohane ning milliseid muudatusi edaspidi kasutusele võtta. Soovitusi järgides olen nüüd ise lõunaune koha pealt rahulikum, laps uinub lõunaunne 15 minutiga ning kui ei soovi magada veedame ühiselt rahuliku aja ning boonuseks ärkab laps ka öösel vähem. Kõige enam hindan seda, et sain enesekindlust ning rääkida spetsialistiga oma murest. Kõigele lisaks on Livia väga paindliku graafikuga, mis on väikelastega väga tore.

Eva
Kahe lapse ema

Rating: 5 out of 5.

“Mõistev ja individuaalne suhtumine käesolevasse murekohta, paindlikkus ja oskus omapoolset abi ja plaani perekonnale sobivaks kujundada. Nii kirjeldaksin mina oma positiivset kogemust Liviaga.”

Kadri
Ühe lapse ema

Rating: 5 out of 5.

“Pöördusin Livia poole, kui minu teine laps oli 8-9-kuune ja olin temaga jõudnud samale teelahkmele, kuhu täpselt samal ajal olin jõudnud ka esimese lapsega. Minu mõlemad lapsed magasid sündides väga hästi, 6-7 tundi öösel järjest, aga mida suuremaks kasvasid, seda vähem hakkasid magama, kuni lõpuks, 8-kuuselt, tähendas öö põhimõtteliselt seda, et beebs oli 12 tundi tissi otsas ja mina ainult hüppasin ühelt poolt teisele, et endal külge vahetada ja vahepeal täis tiss ette anda. Esimese lapsega lahendasin olukorra ööde võõrutamisega, aga seekord oli mul juba enne lapse sündi salasoov jätkata rinna andmist öösel nii kaua, kuni saan seda muutust talle sõnadega selgitada. Kuna olin veendunud, et see, et mu lapsed sellised “halvad magajad on”, on minu süü, sest olen nad kaissu võtmise ja rinna andmisega “ära rikkunud”, siis mõtlesingi, et peaks nõustajaga rääkima. Unerutiin ja päevarütm olid meil justkui ju paigas, mis on põhilised laste une teemalised nõuanded. Olin üsna väsinud, kurb ja nõutu, kui Liviaga nõustamist alustasin. Ütlesin talle: “Kui Sul on mingi nipp, mille abil ka minu lapsest saab imeväel, ilma nutu ja protestita ise oma voodis uinuv beebi, kes ärkab öösel näiteks ainult korra, siis tahaksin saavutada seda. Kui seda ei saa, siis tahaks lihtsalt rahu säilitada selles kaoses kuidagi.” Proovisime küll natuke ka selle esimese eesmärgi poole liikuda, aga üsna ruttu sai selgeks, et see meil nii lihtsalt ei õnnestu. Vähemalt mitte nii lihtsalt, nagu mina oleks tahtnud. Mina oleks tahtnud, et mulle oleks sellest üritusest jäänud mulje, nagu beebi seda koguaeg ootaski. Aga minu beebi ei tahtnud üldse veel rinnast loobuda, nii et umbes nädala aja möödudes hakkasime keskenduma sellele teisele. Ta aitas mul vabaneda süütundest ning kahtlustest, kas teen ikka õigesti, kui beebiga koos magan ja teda rinnaga uinumisel abistan ning just see kindlus ja rahu saigi minu nõustamise võtmeks. Nüüd on sellest üle kuu aja möödas ja kaasa saadud kindlustunne ja veendumus vaid kasvavad ajas. Ehk me ei muutnud beebit, aga muutsime ema. Ka selline unenõustamine on võimalik!🙂 Usun, et pikemas ja laiemas perspektiivis on mulle sellest isegi rohkem kasu, sest mis see lapsevanemaks olemine muud ikka on kui oma paindlikkuse kasvatamine. Saladuskatte all võin öelda, et beebi hakkaski iseenesest paremini magama varsti. Okei-okei, päevaunede kontroll ikka aitab ka kõvasti kaasa!”

Piret
Kahe lapse ema

Rating: 5 out of 5.

I reached out to Livia to discuss our nearly 9-month olds worsening sleep. We had tried all the recommended guidance, including letting him self settle in his cot, before quite out of the blue, he was waking hourly with seemingly no reason why.
She was empathic, understanding and completely non pressurising in her approach. She helped me realise that the psychology of the baby and the baby’s individual personality is paramount, and helped me tune back into my intuition that our boy is highly sensitive. From there we discussed recommended reading and the idea of the “orchid baby”. For now our son is sleeping well again, or far better, but should things change once again and we need further support, I won’t hesitate to return to Livia for her guidance. Thank you Livia!

Clare
Mum to 9-month-old Sonny


Translate »